ODPŁATNOŚĆ ZA PRZEDSZKOLE

Zgodnie z Uchwałą Nr V/163/19 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 06.02.2019 r. w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym w którym kończą 6 lat oraz określenia warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Miasto Łódź, z późn. zm. - Uchwała Nr VII/246/19 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 27 marca 2019 r. (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego  poz. 2277 oraz Uchwała Nr LXVIII/2018/22 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 16 listopada 2022 r. oraz Statutem Przedszkola Miejskiego nr 105 w Łodzi

1.

Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę przedszkole realizuje w godzinach: 8.00:13:00.

2.

Za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobyty ucznia w przedszkolu, w czasie przekraczającym wymiar zajęć, o którym mowa w pkt. 1, dla uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat, określa się opłatę w wysokości 1,14 zł.

3.Opłatę miesięczną stanowi iloczyn godzinowej stawki tj. 1,14 zł. oraz liczby godzin pobytu dziecka w przedszkolu w czasie wykraczającym poza realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki.
4.

Powyższa opłata nie obejmuje kosztów wyżywienia.

WYsokość opłat za żywienie i sposób pobierania opłat za świadczenia udzielane przez przedszkole określa Regulamin korzystania z wyżywienia w przedszkolu.

5.

Opłata nie obejmuje kosztów zajęć dodatkowych organizowanych na zlecenie rodziców.

6.

Rodzice znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą zwrócić się z wnioskiem o pomoc do:

- właściwej filii MOPS o przyznanie pomocy w opłatach za posiłki   dziecka w przedszkolu oraz

- dyrektora przedszkola o zwolnienie w całości lub w części z opłaty za świadczenia przedszkola wykraczające poza czas realizacji bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki.

7.

Z opłat za pobyt dziecka w przedszkolu, wykraczający poza bezpłatny czas nauczania, wychowania i opieki zwolnieni są Rodzice:

- dzieci 6-letnich (dziecko 6-letnie, to dziecko objęte rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym, które rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat),

- posiadający Łódzką Kartę Dużej Rodziny,

- tworzący rodzinne domy dziecka,

- tworzący rodziny zastępcze,

- uczniów korzystających z wychowania przedszkolnego   w przedszkolach, w których prowadzone są roboty budowlane wewnątrz budynków przedszkoli, wyłączające możliwość przebywania i korzystania z nich w bezpiecznych i higienicznych warunkach - na czas prowadzenia tych robót.

Stawka żywieniowa dzienna - 3 posiłki wynosi 12,00 zł.
Stawka żywieniowa dzienna w miesiącu wakacyjnym - 3 posiłki wynosi 15,00 zł.
(DECYZJA WIĘKSZOŚCI RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA)
Zapłata należności za korzystanie z przedszkola powinna nastąpić do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który naliczono opłatę na rachunek bankowy Przedszkola
NUMER KONTA BANKOWEGO
10 1240 1037 1111 0011 0912 2947

Za dzień dokonania opłaty uznaje się dzień dokonania przelewu pieniędzy na konto przedszkola

WINDYKACJA

Dochodzenie należności budżetowych z tytułu nieuiszczanych opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego i opłat za wyżywienie następuje na podstawie Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2018 r. poz. 11314 z póź. zm.)

Zgodnie z podpisaną Informacją dotyczącą zasad korzystania z usług świadczonych przez Przedszkole Miejskie nr 105 w Łodzi na rok szkolny 2019/2020, zobowiązujecie się Państwo do opłat za przedszkole w wyznaczonym terminie .

Niedokonanie tych czynności do 15 – każdego miesiąca, w którym należy dokonać opłat, skutkować będzie, zgodnie z powołaną ustawą, wszczęciem procedury windykacji prowadzonej przez odpowiedni wydział Centrum Usług Wspólnych. Oświaty.

Podstawą do windykowania opłat będzie podana lista dłużników bez względu na wysokość kwoty.

Łódzka Karta Dużej Rodziny

Łódzka Karta Dużej Rodziny jest elementem polityki społecznej realizowanej przez Miasto Łódź na rzecz rodzin wielodzietnych.
Celem wprowadzenia Łódzkiej Karty Dużej Rodziny jest:

• ułatwianie dużym rodzinom dostępności do dóbr kultury, sportu, rekreacji oraz do usług i towarów oferowanych przez jednostki organizacyjne i instytucje kultury Miasta Łódź;
  • promowanie pozytywnego wizerunku dużej rodziny,
  • zwiększenie szans rozwoju dla dzieci i młodzieży wychowującej się w takiej rodzinie;

Realizacja Programu przebiega w sposób otwarty i ewolucyjny, zakładając nie tylko stałe poszerzanie kręgu podmiotów zainteresowanych uczestnictwem w Programie, ale też i aktywny udział w Programie rodzin zamieszkałych na terenie Łodzi. Łódzka Karta Dużej Rodziny wydawana jest rodzinom spełniającym łącznie następujące warunki:

• w rodzinie wychowuje się troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się/studiuje lub bez ograniczenia wieku w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności
    bądź całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji,
  • rodzina zamieszkuje pod wspólnym adresem w Łodzi,
  • rodzice/opiekunowie prawni rozliczają się z podatku dochodowego w Łodzi.

Zarządzenie Prezydenta Miasta Łodzi,

Wniosek o wydanie Łódzkiej Karty Rodziny,