O nas / Про нас

Nasze przedszkole jest placówką 4 - oddziałową. Usytuowane jest w dużym ogrodzie z dala od ruchliwych ulic. Ogród jest żywą pracownią, w której dzieci prowadzą ciekawe badania, eksperymenty, obserwacje i mają zapewniony kontakt z żywą przyrodą. Dzieci wszystkimi zmysłami poprzez cztery pory roku obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie. Znajdujące się gry dydaktyczne w ogrodzie pozwalają dzieciom utrwalić zdobytą wiedzę i wspólnie z kolegami uczyć się zdrowej rywalizacji. Ponadto ogród wyposażony jest w nowoczesny i bezpieczny plac zabaw do zajęć i zabaw ruchowych.

Grono pedagogiczne to zgrany zespół odpowiedzialnych specjalistów, których cechuje połączenie zapału i doświadczenia, opiekuńczości i konsekwencji wychowawczej.
Nauczyciele:
Gr. I - mgr Ewa Korczyńska adres e-mail: e.korczynska@pm105.elodz.edu.pl
Gr. II - mgr Elżbieta Dębska adres e-mail:e.debska@pm105.elodz.edu.pl
Gr. II - mgr Malwina Malinowska - Pietrzak adres e-mail: m.pietrzak@pm105.elodz.edu.pl
Gr. III - mgr Ewa Zakrzewska adres e-mail: e.zakrzewska@pm105.elodz.edu.pl
Gr. IV - mgr Emilia Polańska adres e-mail: e.polanska@pm105.elodz.edu.pl

Nasi pracownicy obsługi i  administracji, posiadają predyspozycje osobowościowe sprzyjające prawidłowym kontaktom interpersonalnym z małymi dziećmi.
W przedszkolu znajdują się cztery przestronne sale zajęć, położone na dwóch poziomach, które stwarzają warunki do zabawy i wypoczynku dzieci. Przy każdej sali jest łazienka, wyposażona w umywalki oraz kabiny dostosowane do wzrostu dzieci. Sale są wielofunkcyjne, duże, jasne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, dobrze wyposażone i estetyczne. W salach zajęć znajduje się nowoczesny sprzęt,  kolorowe meble, stoliki i krzesełka dostosowane do wzrostu i potrzeb dzieci. Atrakcyjne pomoce dydaktyczne i bezpieczne zabawki dostosowane są do wieku i potrzeb dzieci, stwarzają okazję do wyzwalania aktywności, wzbogacania wiedzy, umiejętności i doświadczeń dzieci. Ciągle doskonalimy naszą bazę lokalową dbamy, by sale były estetyczne i sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi dzieci.

Наш дитячий садок складається з 4 класів. Pозташований у великому саду далеко від жвавих вулиць. Садок – це жива майстерня, де діти проводять цікаві дослідження, експерименти, спостереження та мають контакт із живою природою. Усіма органами чуття діти спостерігають зміни в природі протягом чотирьох пір року. Розвиваючі ігри в саду дозволяють дітям закріпити отримані знання і навчитися здорової конкуренції разом з друзями. Крім того, сад обладнаний сучасним та безпечним майданчиком для занять та фізичних ігор.

Педагогічний колектив – це злагоджена команда відповідальних спеціалістів, які характеризуються поєднанням ентузіазму та досвіду, турботливості та виховної послідовності.
Вчителі:
Група I - Ewa Korczyńska, M.A. Адреса електронної пошти: e.korczynska@pm105.elodz.edu.pl
Група ІІ - Ельжбета Дембська, магістр Електронна адреса: e.debska@pm105.elodz.edu.pl
Група ІІ - Мальвіна Маліновська - Петрзак, магістр Електронна адреса: m.pietrzak@pm105.elodz.edu.pl
Група ІІІ - Ewa Zakrzewska, M.A. Адреса електронної пошти: e.zakrzewska@pm105.elodz.edu.pl
Група IV - Емілія Полянська, магістр Електронна адреса: e.polanska@pm105.elodz.edu.pl

Співробітники нашої служби та адміністрації мають особистісні схильності, які сприяють належним міжособистісним контактам з маленькими дітьми.
У дитячому садку є чотири просторі класні кімнати, розташовані на двох рівнях, які створюють умови для гри та відпочинку дітей. У кожному номері є санвузол, обладнаний умивальниками та кабінками, адаптованими до росту дітей. Кімнати багатофункціональні, великі, світлі, пристосовані до потреб і можливостей дітей дошкільного віку, добре обладнані, естетичні. Класи обладнані сучасним обладнанням, кольоровими меблями, столами та стільцями, адаптованими до росту та потреб дітей. Привабливі навчальні посібники та безпечні іграшки адаптовані до віку та потреб дітей, створюючи можливість стимулювати активність і збагачувати знання, уміння та досвід дітей. Ми постійно вдосконалюємо приміщення, дбаючи про те, щоб кімнати були естетичними та сприяли всебічному розвитку дітей.