Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole posiada WOJEWÓDZKI CERTYFIKAT PRZEDSZKOLA PROMUJĄCEGO ZDROWIE oraz należy do SIECI PRZEDSZKOLI PROMUJĄCYCH ZDROWIE.

Ponadto przedszkole bierze udział w kampaniach i programach mających na celu poprawę jakości odżywiania dzieci.

29.04.2024 r. - PONIEDZIAŁEK

I ŚNIADANIE

Chleb wiejski, chleb cebulowy, masło, szynka miodowa, szynka z indyka, serek łaciaty z cebulką, pomidor, ogórek zielony, rucola, herbata z cytryna, kakao na mleku, banan.

II ŚNIADANIE

Pudding z kaszy manny, borówki amerykańskie, herbata hibiskus, kalarepka do chrupania.

OBIAD

Krem z białych warzyw na indyku z groszkiem ptysiowym, nugetsy z kurczaka, ryż jaśminowy, surówka z pora, marchewki i jabłka, surówka z czerwonej kapusty z rodzynkami i majonezem, kompot wiśniowy.

30.04.2024 r. - WTOREK

I ŚNIADANIE

Owsianka na mleku, chleb długi, chleb okrągły, masło, szynka z kurczaka, polędwica sopocka, serek topiony, rzodkiewka, ogórek kiszony, sałata, herbata z imbirem i cytryną, gruszka.

II ŚNIADANIE

Pasta z ciecierzycy, angielka, kiełki, herbata zielona z opuncją, sok warzywno-owocowy(marchew, jabłko) własnego wyrobu.

OBIAD

Kapuśniak z białej kapusty na indyku i wędzonce z ziemniakami, zrazy wołowe z ogórkiem kiszonym i cebulką, kasza bulgur, buraczki zasmażane, kompot z owoców leśnych.

01.05.2024 r. - ŚRODA

I ŚNIADANIE szwedzki stół

Alergeny: gluten, mleko, ryba

02.05.2024 r. - CZWARTEK

I ŚNIADANIE

Płatki kukurydziane na mleku, chleb razowy ze słonecznikiem, chleb wiejski, masło, serek śniadaniowy, bekon z beczki, szynka z indyka, biała rzodkiew, pomidorki koktajlowe kiełki, herbata z cytryną, jabłko.

II ŚNIADANIE

Tosty francuskie z serkiem waniliowym, brzoskwinią i borówkami, herbata zielona z pigwą.
Alergeny: gluten, mleko, jaja

OBIAD

Zupa meksykańska na indyku, jajko sadzone, ziemniaki z koperkiem, mizeria, kompot wieloowocowy.

Alergeny: gluten, mleko, seler, jaja

03.05.2024 r. - PIĄTEK

Alergeny:gluten, mleko

Alergeny: mleko, gluten

Alergeny:seler, mleko, gluten, ryba
Zastrzegamy sobie prawo do zmiany w jadłospisie z przyczyn od nas niezależnych.

SMACZNEGO!!!